Hydrogel 2HP

Hydrogel 2HP

Kategória: Presscontrol Výrobca: Matic srl
Skladom
145.00 € (s DPH)
Skladom

Popis produktu

Matic Hydrogel 2HP


Matic Hydrogel 2HP  je zariadenie na automatické spustenie a zastavenie elektrického čerpadla do 1,5 kW. Zariadenie reaguje na pokles tlaku v systéme (otvorenie kohútikov) na prednastavenú hodnotu zapínacieho tlaku (1 do 3 bar). Pri zatvorením odberu zariadenie vypína čerpadlo pri min. prietoku 1 l/min.

Hydrogel 2HP zaisťuje , že čerpadlo je vypnuté , keď nie ja voda, čim ho chráni pred poškodením spôsobeným suchým chodom. Ovládacia jednotka  je vybavená funkciou automatického resetu s 9 cyklami, ktoré po suchom chode automaticky a nezávisle kontrolujú, či je v studni opäť voda. 

Jedná sa o špeciálnu verziu hydrogélu, ktorá je určená na inštaláciu do šachty a bola špeciálne navrhnutá pre tento účel. Elektrické svorkovnice v ovladaciu jednotku su utesnené špeciálnym gélom, ktorý chráni kontakty pred atmosférickou vlhkosťou, ktorá je bežná v šachtách.

Upozorňujeme, že napriek špeciálnemu gélu inštalácia pod vodou a v prostredí, kde môže dôjsť k mrazu, nie je povolená.

Hydrogel 2HP je dodávané s 0,5 m dlhým káblom so zásuvkou na konci a 3 m dlhým prepojovacím káblom s konektorom SCHUKO, na napájanie na 230 V AC zásuvke.


Rozmery


Technické parametre

Q max: 100 l/min
Napätie: 230 V
P max: 1.5 kW
Max. teplota čerpanej kvapaliny: 60 °C
Q min: 1 l/min