Automatické ponorné čerpadlo Grundfos SBA 3-45 A s plavákom / 92713068
Automatické ponorné čerpadlo Grundfos SBA 3-45 A s plavákom / 92713068
Prehľad
Grundfos SBA 3-45 A je kompletný systém s ponorným čerpadlom určeným na čerpanie a zvyšovanie tlaku čistej vody. Ideálne pre použitie s dažďovou vodou a v malých domácich studniach. Vďaka ponorenej prevádzke poskytuje tichú alternatívu k šachtovým alebo suchoinštalovaným čerpadlám. Má integrovanú riadiacu jednotku, ktorá eliminuje potrebu externého ovládania. Komponenty sú vyrobené z vysokokvalitných kompozitných materiálov odolných voči korózii a nehrdzavejúcej ocele, zabezpečujúcich dlhú životnosť a spoľahlivosť.
Čerpadlo disponuje 15 metrov dlhým prívodným káblom a môže byť ponorené do hĺbky až 10 metrov pod hladinou vody. Prevádzková teplota média je od 0 °C do 40 °C.
Automatické spustenie pri poklese tlaku v potrubí pod 2,2 bar zjednodušuje používanie. Konštrukcia bráni vniknutiu pevných častíc, vhodné pre studne a podzemné nádrže.
Jednofázová verzia má integrovanú tepelnú ochranu, ktorá pri prehriatí automaticky vypne čerpadlo a po ochladení ho opäť spustí.
Funkcie a vlastnosti
- Kompletný ponorný tlakový systém s integrovanou riadiacou jednotkou
- Tichý chod zabezpečený ponorením čerpadla
- Odolné materiály z kompozitu a nehrdzavejúcej ocele pre dlhú životnosť
- Automatické spustenie pri poklese tlaku pod 2,2 bar
- Ochrana proti preťaženiu s automatickým vypnutím a opätovným spustením
- 15 metrov dlhý prívodný kábel pre ľahkú inštaláciu
- Proti vniknutiu pevných častíc do čerpadla
Inštalácia
Čerpadlo SBA 3-45 A je určené pre inštaláciu v malých domácich studniach alebo v dažďových nádržiach s maximálnou hĺbkou ponorenia 10 metrov. Vstupné pripojenie je typu STRAINER, tlakový port má pripojenie G 1". Maximálna teplota okolia pri inštalácii je od -10 °C do 50 °C. Čerpadlo obsahuje poistku a spätný ventil zabezpečujúci správnu funkciu a zabraňujúci spätnému toku vody.
Technické parametre
| Typ regulácie | Plavákový spínač |
|---|---|
| Čerpaná kvapalina | Voda |
| Teplotný rozsah média | 0 °C až 40 °C |
| Teplota média počas prevádzky | 20 °C |
| Hustota kvapaliny | 998,2 kg/m³ |
| Nominálny prietok | 3 m³/h |
| Menovitý výtlak | 32,6 m |
| Maximálna veľkosť častíc | 1 mm |
| Schválenia | CE |
| Trieda akceptácie ISO | ISO 9906:2012 3B |
| Spätný ventil | Áno |
| Nastaviteľný počiatočný tlak | Nie |
| Zapínací tlak | 2,2 bar |
| Materiál telesa čerpadla | Kompozitný materiál, GF30 |
| Materiál obežného kolesa | Kompozitný materiál PPO-20GF |
| Teplota okolia pri inštalácii | -10 °C až 50 °C |
| Typ vstupného pripojenia | STRAINER |
| Tlakový port pripojenia | G 1" |
| Menovitý tlakový stupeň | PN 6 |
| Maximálna hĺbka inštalácie | 10 m |
| Príkon P1 | 0,9 kW |
| Menovitý výkon P2 | 0,55 kW |
| Sieťová frekvencia | 50 Hz |
| Menovité napätie | 1 x 220-240 V |
| Menovitý prúd | 4 A |
| Spúšťací prúd | 12 A |
| Úroveň rýchlosti Cos phi 3 | 0.951 |
| Menovitá rýchlosť | 2800 1/min |
| Veľkosť prevádzkového kondenzátora | 12 µF/450 V |
| Trieda ochrany (IEC 34-5) | X8 |
| Trieda izolácie (IEC 85) | F |
| Ochrana motora | Áno |
| Dĺžka kábla | 15 m |
| Typ kábla | H07RN-F 3G1 |
| Sieťová zástrčka | Zástrčka Schuko |
| Čistá hmotnosť | 13,2 kg |
| Hrubá hmotnosť | 14,2 kg |
Charakteristická krivka a kreslenie
Nižšie nájdete charakteristickú krivku výkonu a technický nákres čerpadla Grundfos SBA 3-45 A.
| Q max Maximálny prietok | 100 l/min |
| Napätie | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 45 m |
| P max Maximálny príkon | 0,9 kW |
| Dĺžka kábla | 15 m |
| Plavakový spínač | ja |
| Hmotnosť | 11 kg |
| Max. teplota čerpanej kvapaliny | 40 °C |
| Priemer čerpadla | 160 mm |
| Zapínací tlak | 2,2 bar |
| EAN | 5715118529576 |
| Max. ponor motora | 10 m |
| Max. prúd motora | 4 A |
| Objednávacie číslo | 92713068 |
| Variant | Cena | Dostupnosť |
|---|
|
Ponorné čerpadlo Grundfos SB 3-35 A s plavákom / 92712333
Q max: 100 l/min Napätie: 230 V H max: 34 m P max: 0,75 kW DN výtlak - priemer: 1 '' Dĺžka kábla: 15 m Priemer čerpadla: 160 mm EAN: 5715118518952 Max. ponor motora: 10 m Max. prúd motora: 3,5 A |
|
Ponorné čerpadlo Grundfos SB 3-45 M bez plaváka / 92712338
Q max: 100 l/min Napätie: 230 V H max: 45 m P max: 0,9 kW DN výtlak - priemer: 1 '' Dĺžka kábla: 15 m Priemer čerpadla: 160 mm Max. ponor motora: 10 m Max. prúd motora: 4 A |
|
Ponorné automatické čerpadlo Grundfos SBA 3-35 A s plavákom / 92713060
Q max: 100 l/min Napätie: 230 V H max: 34 m P max: 0.75 kW Dĺžka kábla: 15 m Plavakový spínač: áno Hmotnosť: 11 kg Max. teplota čerpanej kvapaliny: 40 °C Priemer čerpadla: 160 mm EAN: 5715118529361 Max. ponor motora: 10 m |
|
Ponorné automatické čerpadlo Grundfos SBA 3-45 M bez plaváka/ 92834170
Q max: 100 l/min Napätie: 230 V H max: 45 m P max: 0,9 kW Dĺžka kábla: 15 m Plavakový spínač: nein Hmotnosť: 11 kg Max. teplota čerpanej kvapaliny: 40 °C Priemer čerpadla: 160 mm Zapínací tlak: 2,2 bar EAN: 5710626001743 Max. ponor motora: 10 m Max. prúd motora: 4 A Objednávacie číslo: 92834170 Menovitý prietok: 3 m3/h Menovitý výtlak: 32,6 m |
|
Automatické ponorné čerpadlo SBA 3-45 MW s pl. saním / 92713100
Q max: 100 l/min Napätie: 230 V H max: 45 m P max: 1,05 kW DN výtlak - priemer: 1 '' Dĺžka kábla: 15 m Priemer čerpadla: 160 mm Zapínací tlak: 2,2 bar EAN: 5715118529590 Max. ponor motora: 10 m Max. prúd motora: 4 A Objednávacie číslo: 92713100 |
|
Ponorné čerpadlo Grundfos SB 3-45 A s plavákom / 92712340
Q max: 100 l/min Napätie: 230 V H max: 45 m P max: 0,9 kW Dĺžka kábla: 15 m Plavakový spínač: áno Hmotnosť: 11 kg Max. teplota čerpanej kvapaliny: 40 °C Priemer čerpadla: 150 mm EAN: 5710621504164 Max. ponor motora: 10 m Max. prúd motora: 4 A |
|
Ponorné čerpadlo Grundfos SB 3-35 M / bez plaváka / 92712331
Q max: 100 l/min Napätie: 230 V H max: 34 m P max: 0,75 kW Dĺžka kábla: 15 m Plavakový spínač: nie Hmotnosť: 10 kg Max. teplota čerpanej kvapaliny: 40 °C Priemer čerpadla: 160 mm EAN: 5710621504119 Max. prúd motora: 3,5 A |
