COMFORT 15-14 B TDT / 93093537
Prehľad produktu
COMFORT 15-14 B TDT
COMFORT TDT je účinné obehové čerpadlo určené na recirkuláciu teplej vody v obytných budovách s vyhradeným vratným potrubím. Je kompatibilné so všetkými typmi zásobníkových ohrievačov vody, bezodtokových systémov, solárnych systémov alebo tepelných čerpadiel bez ohľadu na to, či má systém nainštalované zmiešavacie alebo sabotážne ventily.
Čerpadlo má kompaktný kryt a permanentný magnet s integrovanou riadiacou jednotkou. Sférický rotor vybavený obežným kolesom zabezpečuje optimálnu funkčnosť, ktorú podporuje robustný guľový systém s jedným ložiskom. Mosadzné teleso čerpadla schválené pre pitnú vodu zaručuje bezpečnosť aj spoľahlivosť. COMFORT TDT má navyše zabudovaný teplotný snímač na udržiavanie presnej teploty vody.
Používateľsky prívetivé rozhranie je vybavené LED diódami a tlačidlami na ovládacom paneli. To ponúka intuitívny spôsob zobrazovania a nastavovania prevádzkových časov a režimov ovládania a zabezpečuje komfortné a energeticky úsporné používanie v domácnostiach.
Režim časového ovládania umožňuje nepretržitú prevádzku čerpadla na základe nastavených prevádzkových časov s najmenším časovým krokom 30 minút. V prípade výpadku napájania sa časovač pozastaví bez rezervy energie. Zvolené prevádzkové časy a aktuálny čas sa však zachovajú. Po obnovení napájania sa čerpadlo vráti do posledného nastaveného prevádzkového stavu. Ak výpadok napájania presiahne 15 minút, môže byť potrebné vynulovať aktuálny čas.
Režim časovača a regulácie teploty umožňuje čerpadlu pracovať na základe nastavených prevádzkových časov a funkcií teplotného režimu, pričom prevádzkové časy majú prednosť. Teplotný režim je aktívny len počas zadaných prevádzkových časov a automaticky aktivuje čerpadlo pri poklese teploty vody pod nastavenú hranicu. Teplota zapnutia a vypnutia sa dynamicky nastavuje podľa maximalnej nameranej teploty v systéme.
Funkcie a vlastnosti
- Q-H výkon vhodný pre jedno- a viacrodinné domy, prispôsobiteľný podľa potrubného usporiadania a tepelných strát.
- Zníženie tepelných strát o 56 % v porovnaní s nepretržite pracujúcim čerpadlom.
- Nízka spotreba energie a tichý chod.
- Súlad s limitmi prietokových rýchlostí výrobcov potrubí vrátane DN 15, DN 20 PEX, medi a ďalších.
- Schválenie pre pitnú vodu vďaka mosadznému puzdru, rotor z nehrdzavejúcej ocele a kompozitnému obežnému koliesku.
- Jednoduchá údržba: možnosť odstránenia vodného kameňa a nečistôt vybratím hlavy čerpadla, vhodné pre tvrdú vodu.
- Ochrana proti chodu nasucho zabezpečuje prevenciu porúch pri nedostatku vody v systéme.
- Možnosť inštalácie v rôznych polohách, vrátane hlavou čerpadla nasmerovanej nadol.
- Kompatibilita s mosadznými telesami starých a nových čerpadiel rôznych výrobcov (Wilo, Vortex, Lowara, DAB a iné).
- Jednoduchá elektrická inštalácia s prednastavenou zástrčkou a dvojitou ochranou izolácie bez nutnosti uzemňovacieho vodiča.
- Izolačné plášte pre zníženie tepelných strát.
- Varianty s integrovanými spätnými a uzatváracimi ventilmi znižujú náklady na inštaláciu.
- Voliteľné odvzdušňovacie príruby pre jednoduché odvzdušnenie alebo vypustenie systému.
- Pripojenie potrubia rôznych veľkostí a typov s voliteľnými armatúrami.
Technické parametre
| Parameter | Hodnota |
|---|---|
| Rýchlosť nie | 1 |
| Menovitý prietok | 0,45 m³/h |
| Menovitý výtlak | 0.9 m |
| Maximálny výtlak | 14 dm |
| Trieda TF | 95 |
| Schválenia | CE, VDE, EAC, WEEE |
Materiály
| Puzdro čerpadla | Mosadz (CuZn39Pb3, MS58) |
| Obežné koleso | Kompozit (PPO-GF20/nerezová oceľ) |
Inštalácia
| Minimálna teplota okolia | 0 °C |
| Maximálny prevádzkový tlak | 10 bar |
| Štandardné pripojenie potrubia | ISO 228-1 |
| Typ pripojenia | Rp |
| Veľkosť prípojky | 1/2 palca |
| Menovitý tlak pre pripojenie | PN 10 |
| Dĺžka od portu k portu | 80 mm |
Kvapalina
| Čerpaná kvapalina | Voda |
| Rozsah teploty kvapaliny | 2 .. 95 °C |
| Zvolená teplota kvapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983,2 kg/m³ |
Elektrické údaje
| Maximálny príkon | 7 W |
| Sieťová frekvencia | 50 / 60 Hz |
| Menovité napätie | 1 x 230 V |
| Prúd v otáčkach 3 | 0.07 A |
| Trieda krytia (IEC 34-5) | IP44 |
| Trieda izolácie (IEC 85) | F |
| Norma ochrany proti výbuchu | ELECT. |
| Tepelná ochrana | Impedančná ochrana |
Ovládacie prvky
Prevádzkový režim zahŕňa: Časovač
Ďalšie údaje
| Čistá hmotnosť | 0,94 kg |
| Hrubá hmotnosť | 1,04 kg |
| Prepravný objem | 0.003 m³ |
| Dánske VVS č. | 380636004 |
| Švédske RSK č. | 5792023 |
| Nórske NRF č. | 1383193 |
