ALPHA1 32-60 180
Čerpadlo ALPHA1 je vysokoúčinné obehové čerpadlo vybavené elektronicky komutovaným motorom a určené na cirkuláciu kvapalín vo vykurovacích a klimatizačných sústavách.
Čerpadlo ALPHA1 je vybavené inteligentným ovládaním a ponúka tri riadiace režimy: konštantný tlak, proporcionálny tlak a konštantnú krivku. Každý režim má tri nastaviteľné rýchlosti.
Inštalačný konektor umožňuje rýchle a jednoduché elektrické pripojenie bez použitia náradia.
Schopnosť automatického odvzdušňovania a ochrana proti chodu nasucho zabezpečujú tichú prevádzku a spoľahlivosť čerpadla.
Výrobok sa vyznačuje zosilneným spúšťacím momentom, ktorý znižuje riziko upchatia nečistotami, magnetitom a usadeninami vodného kameňa. V prípade zablokovania čerpadla, čo je nepravdepodobné, sa motor opakovane pokúša naštartovať s najvyšším možným krútiacim momentom, čím je zaistené spustenie i v náročných podmienkach.
Keramický hriadeľ a ložiská sa opotrebúvajú veľmi pomaly, čo vedie k dlhšej životnosti a zníženiu pravdepodobnosti hluku v sústave, ktorý by mohol vznikať vinou opotrebenia ložísk a ich väčšej vôli.
Vyhľadávanie porúch pomocou chybových symbolov na ovládacom paneli čerpadla je rýchle a jednoduché.
Výkresy:

Kvapalina:
| Čerpaná kvapalina: | Voda |
| Rozsah teploty kvapaliny: | -10 .. 110 °C |
| Vybraná teplota kvapaliny: | 60 °C |
| Hustota: | 983.2 kg/m³ |
Techn.:
| Menovitý prietok: | 2.28 m³/h |
| Men.dopravná výška: | 3.06 m |
| Orientácia hlavy čerpadla: | 9H |
| Trieda TF: | 110 |
| Schválenia: | CE,VDE |
Materiály:
- Teleso čerpadla:
- Šedá liatina
- EN 1561 EN-GJL-150
- ASTM A48-150B
- Obežné koleso:
- Kompozit
- PES+30% GF
Inštalácia:
| Rozsah teploty okolia: | 0 .. 55 °C |
| Maximálny prevádzkový tlak: | 10 bar |
| Druh pripojenia: | G |
| Veľkosť pripojenia: | 2 inch |
| PN pre potrubnú prípojku: | PN 10 |
| Pripojenie na prip.: | 180 mm |
Elektrické údaje:
| P1 min: | 4 W |
| Príkon P1: | 45 W |
| f: | 50 / 60 Hz |
| Menovité napätie: | 1 x 220-240 V |
| Minimálny odber prúdu: | 0.06 A |
| I MAX: | 0.45 A |
| Krytie IP: | IP44 |
| Izolácia: | F |
| Tepelná ochrana: | Electronic |
Iné:
| Energia (EEI): | 0.20 |
| Čistá hmotnosť: | 2.1 kg |
| Hrubá hmotnosť: | 2.3 kg |
| Prepravné množstvo: | 0.004 m³ |
| Krajina pôvodu: | RS |
| Tarifná klasifikácia č.: | 84137030 |
| Q max Maximálny prietok | l/min |
| Napätie | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 6 m |
| P max Maximálny príkon | 45 W |
| EAN | 5715467403886 |
| Max. prúd motora | 0.06 A |
| Objednávacie číslo | 93074162 |
| Menovitý prietok | 2.28 m3/h |
| Menovitý výtlak | 3.06 m |
