MAGNA1 100-100 F / 99221441
MAGNA1 100-100 F / 99221441
Prehľad
Grundfos MAGNA1 100-100 F je jednoduché riešenie na spoľahlivú cirkulačnú pumpu s vysokou energetickou účinnosťou, ktorá spĺňa EuP 2015 normy a prináša výraznú úsporu elektrickej energie. Vďaka intuitívnemu a užívateľsky prívetivému ovládaciemu panelu a bezúdržbovej konštrukcii je MAGNA1 ideálnou pumpou pre základné požiadavky výkonu a jednoduché riadenie a monitorovanie systému.
MAGNA1 ponúka jednoduché nastavenie, základné ovládanie aj monitoring. Pumpa je bezúdržbová vďaka designu s cievkovaným rotorom. Umožňuje monitorovanie cez výstup alarmu poruchy, diaľkové ovládanie zapnutia a vypnutia mechanizmom štart/stop a bezdrôtovú komunikáciu cez aplikáciu Grundfos GO Remote. MAGNA1 je hlavná pumpa vhodná pre vykurovacie aj chladiace aplikácie, ako sú:
- miesiace okruhy
- vykurovacie plochy
- klimatizačné plochy
- systémy geotermálnych tepelných čerpadiel
- malé aplikácie chladičov
Funkcie a vlastnosti
MAGNA1 je jednofázová pumpa s integrovaným regulátorom a ovládacím panelom v kontrolnej skrini. Disponuje púzdrovým rotorom vystuženým uhlíkovými vláknami, obežné koleso je kompozitné, ložisková doska a kryt rotora sú z nehrdzavejúcej ocele a statorové púzdro z hliníka. Elektronika riadenia je chladená vzduchom.
Pumpa využíva štvorm pólový synchrónny motor s permanentnými magnetmi (PM motor), ktorý zabezpečuje vyššiu účinnosť než tradičný asynchrónny motor. Rýchlosť čerpadla riadi integrovaný frekvenčný menič.
Možnosti monitorovania stavu a diaľkového ovládania zvyšujú spoľahlivosť prevádzky a jednoduché riadenie podľa potrieb používateľa.
Inštalácia
- Rozsah teploty okolia
- 0 .. 40 °C
- Maximálny prevádzkový tlak
- 6 bar
- Druh pripojenia
- DIN
- Veľkosť pripojenia
- DN 100
- PN pre potrubnú prípojku
- PN 6
- Pripojenie na prípojku
- 450 mm
Technické parametre
| Názov produktu | MAGNA1 100-100 F |
|---|---|
| Objednacie číslo | 99221441 |
| Číslo EAN | 5712608944130 |
| Max. výtlačná výška | 100 dm |
| Trieda TF | 110 |
| Schválenia | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| P1 max | 1413 W |
| P1 min. | 31.31 W |
| Frekvencia (f) | 50 / 60 Hz |
| Menovité napätie | 1 x 230 V |
| Minimálny odber prúdu | 0.32 A |
| Maximálny prúd (I MAX) | 6.23 A |
| Otáčky (n) | 3425 rpm |
| Krytie IP | X4D |
| Izolácia | F |
| Energetická trieda (EEI) | 0.19 |
| Čistá hmotnosť | 34.4 kg |
| Hrubá hmotnosť | 37.7 kg |
| Prepravné množstvo | 0.097 m³ |
| Environmentálne schválenia | CN ROHS, WEEE |
Materiály
- Teleso čerpadla
- Šedá liatina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B)
- Obežné koleso
- Kompozit
| Q max Maximálny prietok | 65 m3/hod |
| Napätie | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 10 m |
| P max Maximálny príkon | 1413 W |
| Max. teplota čerpanej kvapaliny | 110 °C |
| Max. prevádzkový tlak | 6 bar |
| Max. prúd motora | 6.23 A |
