MAGNA1 25-60 / 99221217
Prehľad a popis produktu
The Grundfos MAGNA1 cirkulačné čerpadlo je jednoduchá a efektívna voľba pre spoľahlivý výkon. S vysokou energetickou účinnosťou spĺňa nariadenia EuP 2015, čo zabezpečuje významné úspory elektrickej energie. Intuitívne užívateľské rozhranie a bezúdržbový dizajn robia z MAGNA1 ideálne čerpadlo pre základné potreby v aplikáciách, kde je vyžadovaná základná kontrola a monitorovanie systému.
Toto čerpadlo ponúka jednoduchú inštaláciu, základnú kontrolu a monitorovanie. Bezúdržbový je vďaka konštrukcii typu canned-rotor. MAGNA1 umožňuje sledovanie prostredníctvom výstupu poruchového relé, diaľkové ovládanie digitálnym vstupom start/stop a bezdrôtovú komunikáciu s aplikáciou Grundfos GO Remote. Môže pracovať ako hlavné čerpadlo v aplikáciách vykurovania a chladenia vrátane:
- miešacích okruhov
- vykurovacích plôch
- klimatizačných plôch
- systémov so zemnými tepelnými čerpadlami
- malých chladiacich aplikácií
MAGNA1 je jednofázové čerpadlo s integrovaným ovládačom a ovládacím panelom v riadiacej skrinke. Teleso čerpadla je dostupné v prevedení zo šedej liatiny aj z nehrdzavejúcej ocele. Kompozitný rotor je uhlíkom spevnený, ložisková doska a kryt rotora sú z nehrdzavejúcej ocele a statorové púzdro je hliníkové. Výkonová elektronika je chladená vzduchom.
Čerpadlo je vybavené 4-pólovým synchronným motorom s permanentnými magnetmi (PM motor), ktorý vyniká vyššou účinnosťou oproti bežným asynchrónnym motorom. Rýchlosť podľa potreby ovláda integrovaný frekvenčný menič.
Technické parametre
| Názov produktu | MAGNA1 25-60 |
|---|---|
| Objednacie číslo | 99221217 |
| Číslo EAN | 5712608941900 |
| Cena | EUR 929 |
| Max. výtlačná výška | 60 dm |
| Trieda TF | 110 |
| Approvals | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| Rozsah teploty okolia | 0 .. 40 °C |
| Maximálny prevádzkový tlak | 10 bar |
| Druh pripojenia | G |
| Veľkosť pripojenia | 1 1/2 inch |
| PN pre potrubnú prípojku | PN 10 |
| Pripojenie na prípojku | 180 mm |
| Čerpaná kvapalina | Voda |
| Rozsah teploty kvapaliny | -10 .. 110 °C |
| Vybraná teplota kvapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983.2 kg/m³ |
| P1 max | 92 W |
| P1 min. | 9 W |
| f | 50 / 60 Hz |
| Menovité napätie | 1 x 230 V |
| Minimálny odber prúdu | 0.09 A |
| I MAX | 0.74 A |
| n (otáčky) | 3521 rpm |
| Krytie IP | X4D |
| Izolácia | F |
| Energia (EEI) | 0.20 |
| Čistá hmotnosť | 4.41 kg |
| Hrubá hmotnosť | 5.04 kg |
| Prepravné množstvo | 0.013 m³ |
| Fínčina | 4615250 |
| Krajina pôvodu | Nemecko (DE) |
| Tarifná klasifikácia č. | 84137030 |
| Environmentálne schválenia | CN ROHS, WEEE |
Použité materiály
- Teleso čerpadla
- Šedá liatina (EN 1561 EN-GJL-200, ASTM A48-200B)
- Obežné koleso
- Kompozitný materiál
| Q max Maximálny prietok | 7 m3/hod |
| Napätie | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 6 m |
| P max Maximálny príkon | 92 W |
| Max. teplota čerpanej kvapaliny | 110 °C |
| Max. prevádzkový tlak | 10 bar |
| Max. prúd motora | 0,74 A |
