MAGNA1 40-180 F / 99221307
Prehľad produktu
Grundfos MAGNA1 cirkulačné čerpadlo je jednoduchou voľbou pre úspešné vykonanie úlohy. Vďaka vysokej energetickej účinnosti spĺňa nariadenia EuP 2015, čo prináša výrazné úspory energie. Intuitívne a užívateľsky prívetivé rozhranie spolu s bezúdržbovým prevedením robia z MAGNA1 ideálne čerpadlo pre základné potreby výkonu v aplikáciách, kde je požadovaná základná kontrola a monitorovanie systému.
Všetko od inštalácie až po základnú kontrolu a monitorovanie je s touto radou cirkulačných čerpadiel veľmi jednoduché. Vďaka dizajnu s "canned-rotor" je čerpadlo bezúdržbové. MAGNA1 umožňuje monitorovanie prostredníctvom výstupu poruchového relé a diaľkové ovládanie zap./vyp. digitálnym vstupom. Čerpadlo komunikuje bezdrôtovo cez aplikáciu Grundfos GO Remote. Môže pracovať ako hlavné čerpadlo vďaka vykurovacím a chladiacim aplikáciám vrátane:
- miešacie okruhy
- vykurovacie plochy
- klimatizačné plochy
- systémy geotermálnych tepelných čerpadiel
- malé chladiace aplikácie
MAGNA1 je jednofázové čerpadlo s integrovaným ovládačom a prevádzkovou jednotkou v ovládacej krabici. Teleso čerpadla je dostupné v prevedení zo sivej liatiny alebo nehrdzavejúcej ocele. Rotor je vyrobený z kompozitného materiálu so zosilnením z uhlíkových vlákien, ložisková doska a rotorový plášť sú z nehrdzavejúcej ocele, statorové teleso z hliníka a výkonová elektronika je chladená vzduchom.
V čerpadle je použitý 4-pólový synchronný permanentný magnetový motor (PM motor), ktorý sa vyznačuje vyššou účinnosťou než bežné asynchrónne motory. Rýchlosť čerpadla sa riadi integrovaným frekvenčným meničom.
Technické parametre
| Názov produktu | MAGNA1 40-180 F |
|---|---|
| Objednacie číslo | 99221307 |
| Číslo EAN | 5712608942808 |
| Cena | EUR 3039 |
| Max. výtlačná výška | 180 dm |
| Trieda TF | 110 |
| Schválenia | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
Použité materiály
| Teleso čerpadla | Šedá liatina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B) |
|---|---|
| Obežné koleso | Kompozit |
Inštalácia
| Rozsah teploty okolia | 0 .. 40 °C |
|---|---|
| Maximálny prevádzkový tlak | 10 bar |
| Druh pripojenia | DIN |
| Veľkosť pripojenia | DN 40 |
| PN pre potrubnú prípojku | PN 6/10 |
| Pripojenie na prípojku | 250 mm |
Technické údaje kvapaliny
| Čerpaná kvapalina | Voda |
|---|---|
| Rozsah teploty kvapaliny | -10 .. 110 °C |
| Vybraná teplota kvapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983.2 kg/m³ |
Elektrické údaje
| P1 max | 615 W |
|---|---|
| P1 min. | 16.01 W |
| Frekvencia (f) | 50 / 60 Hz |
| Menovité napätie | 1 x 230 V |
| Minimálny odber prúdu | 0.22 A |
| Maximálny odber prúdu (I MAX) | 2.71 A |
| Otáčky (n) | 4724 rpm |
| Krytie IP | X4D |
| Izolácia | F |
Ďalšie údaje
| Energetický index (EEI) | 0.20 |
|---|---|
| Čistá hmotnosť | 16 kg |
| Hrubá hmotnosť | 17.5 kg |
| Prepravné množstvo | 0.039 m³ |
| Fínčina (kód) | 4615192 |
| Krajina pôvodu | Nemecko (DE) |
| Tarifná klasifikácia | 84137030 |
| Environmentálne schválenia | CN ROHS, WEEE |
| Q max Maximálny prietok | 26 m3/hod |
| Napätie | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 18 m |
| P max Maximálny príkon | 615 W |
| Max. teplota čerpanej kvapaliny | 110 °C |
| Max. prevádzkový tlak | 10 bar |
| Max. prúd motora | 2.71 A |
