MAGNA1 40-100 F / 99221304
Prehľad produktu
MAGNA1 40-80 F
Obehové čerpadlo Grundfos MAGNA1 predstavuje jednoduchú a efektívnu voľbu pre spoľahlivú prevádzku. Vysoká energetická účinnosť zabezpečuje súlad s reguláciami EuP 2015, čo prináša výrazné úspory elektrickej energie. Vďaka intuitívnemu, užívateľsky prívetivému rozhraniu a bezúdržbovej konštrukcii je MAGNA1 ideálnym riešením pre základné aplikácie s požiadavkou na základné riadenie a kontrolu systému.
Od jednoduchého nastavenia, cez základné riadenie až po monitoring – všetko je s MAGNA1 ľahké. Čerpadlo je bezúdržbové vďaka konštrukcii s uzavretým rotorom. Je možné monitorovať stav čerpadla prostredníctvom výstupu poruchového relé a diaľkovo ovládať štart a stop digitálnym vstupom. Čerpadlo tiež komunikuje bezdrôtovo s aplikáciou Grundfos GO Remote. MAGNA1 je vhodné ako hlavné čerpadlo pre vykurovacie a chladivé systémy, vrátane:
- miešacie okruhy
- vykurovacie plochy
- klimatizačné plochy
- systémy tepelných čerpadiel so zemným zdrojom
- malé chladivé aplikácie
MAGNA1 je jednofázové čerpadlo s integrovaným ovládačom a ovládacím panelom v kontrolnej skrini. Teleso čerpadla je dostupné v prevedení zo šedej liatiny alebo nerezovej ocele. Kompozitný rotor je zosilnený uhlíkovými vláknami, ložisková doska a kryt rotora sú vyrobené z nerezovej ocele, statorové púzdro z hliníka a výkonová elektronika je chladená vzduchom.
Čerpadlo využíva 4-pólový synchronný motor s permanentnými magnetmi (PM motor), ktorý je účinnejší ako bežné asynchrónne motory. Rýchlosť čerpadla je riadená integrovaným frekvenčným meničom.
Technické parametre
| Názov produktu | MAGNA1 40-80 F |
|---|---|
| Objednacie číslo | 99221303 |
| Číslo EAN | 5712608942761 |
| Cena | EUR 1767 |
| Max. výtlačná výška | 80 dm |
| Trieda TF | 110 |
| Schválenia | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| Rozsah teploty okolia | 0 .. 40 °C |
| Maximálny prevádzkový tlak | 10 bar |
| Druh pripojenia | DIN |
| Veľkosť pripojenia | DN 40 |
| PN pre potrubnú prípojku | PN 6/10 |
| Pripojenie na prípojku | 220 mm |
| Čerpaná kvapalina | Voda |
| Rozsah teploty kvapaliny | -10 .. 110 °C |
| Vybraná teplota kvapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983.2 kg/m³ |
| P1 max | 267 W |
| P1 min. | 17.03 W |
| Frekvencia (f) | 50 / 60 Hz |
| Menovité napätie | 1 x 230 V |
| Minimálny odber prúdu | 0.19 A |
| I MAX | 1.18 A |
| Otáčky (n) | 4285 rpm |
| Krytie IP | X4D |
| Izolácia | F |
| Energetická trieda (EEI) | 0.20 |
| Čistá hmotnosť | 16.3 kg |
| Hrubá hmotnosť | 17.7 kg |
| Prepravné množstvo | 0.039 m³ |
| Krajina pôvodu | Nemecko (DE) |
| Environmentálne schválenia | CN ROHS, WEEE |
Použité materiály
- Teleso čerpadla: Šedá liatina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B)
- Obežné koleso: Kompozitný materiál
Inštalácia
| Rozsah teploty okolia | 0 .. 40 °C |
|---|---|
| Maximálny prevádzkový tlak | 10 bar |
| Druh pripojenia | DIN |
| Veľkosť pripojenia | DN 40 |
| PN pre potrubnú prípojku | PN 6/10 |
| Pripojenie na prípojku | 220 mm |
| Q max Maximálny prietok | 19 m3/hod |
| Napätie | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 8 m |
| P max Maximálny príkon | 267 W |
| Max. teplota čerpanej kvapaliny | 110 °C |
| Max. prevádzkový tlak | 10 bar |
| Max. prúd motora | 1.18 A |
