MAGNA1 50-180 F / 99221338
MAGNA1 50-180 F / 99221338
Prehľad produktu
Grundfos MAGNA1 50-180 F je jednoduché a spoľahlivé cirkulačné čerpadlo určené pre základné potreby výkonu v aplikáciách s požiadavkou na systémovú kontrolu a monitorovanie. Vysoká energetická účinnosť zabezpečuje súlad s reguláciami EuP 2015 a výrazné úspory elektrickej energie. Vďaka intuitívnemu a užívateľsky prístupnému rozhraniu a bezúdržbovej konštrukcii je MAGNA1 ideálny pre základné pracovné úlohy.
Čerpadlo umožňuje jednoduché nastavenie, základnú kontrolu aj monitorovanie. Vďaka designu s canned-rotor je bezúdržbové. Možnosť monitorovania prostredníctvom výstupu poruchového relé a diaľkové ovládanie štartu a zastavenia cez digitálny vstup zaručujú pohodlnú prevádzku. Komunikácia s aplikáciou Grundfos GO Remote zabezpečuje bezdrôtové ovládanie. Čerpadlo je vhodné pre hlavné čerpadlo v aplikáciách vykurovania aj chladenia vrátane:
- mixovacie okruhy
- vykurovacie plochy
- vzduchotechnické plochy
- systémy zem-voda tepelných čerpadiel
- malé chladiace aplikácie
Funkcie a vlastnosti
Jednofázové čerpadlo s integrovaným ovládacím a prevádzkovým panelom v ovládacej skrinke.
Konštrukcia telesa čerpadla v prevedení z liatiny alebo nerezovej ocele. Rotorová nádoba je vyrobená z uhlíkovým vláknom spevneného kompozitu, ložisková doska a povrch rotora z nehrdzavejúcej ocele a statorové teleso z hliníka. Elektronika je chladená vzduchom.
Obsahuje 4-pólový synchronný motor s permanentnými magnetmi, ktorý dosahuje vyššiu účinnosť než tradičné asynchrónne motory. Rýchlosť otáčania je riadená integrovaným frekvenčným meničom.
Technické parametre
| Názov produktu | MAGNA1 50-180 F |
|---|---|
| Objednacie číslo | 99221338 |
| Číslo EAN | 5712608943119 |
| Cena | EUR 3814 |
| Max. výtlačná výška | 180 dm |
| Trieda TF | 110 |
| Schválenia | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| Rozsah teploty okolia | 0 .. 40 °C |
| Maximálny prevádzkový tlak | 10 bar |
| Druh pripojenia | DIN |
| Veľkosť pripojenia | DN 50 |
| PN pre potrubnú prípojku | PN 6/10 |
| Pripojenie na prip. | 280 mm |
| Čerpaná kvapalina | Voda |
| Rozsah teploty kvapaliny | -10 .. 110 °C |
| Vybraná teplota kvapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983.2 kg/m³ |
| P1 max | 769 W |
| P1 min. | 22.13 W |
| Frekvencia (f) | 50 / 60 Hz |
| Menovité napätie | 1 x 230 V |
| Minimálny odber prúdu | 0.24 A |
| I MAX | 3.4 A |
| Otáčky (n) | 4873 rpm |
| Krytie IP | X4D |
| Izolácia | F |
| Energia (EEI) | 0.20 |
| Čistá hmotnosť | 18.8 kg |
| Hrubá hmotnosť | 20.7 kg |
| Prepravné množstvo | 0.046 m³ |
| Krajina pôvodu | Nemecko (DE) |
| Tarifná klasifikácia č. | 84137030 |
| Environmentálne schválenia | CN ROHS, WEEE |
Materiály
Teleso čerpadla: šedá liatina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B)
Obežné koleso: kompozit
| Q max Maximálny prietok | 36 m3/hod |
| Napätie | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 18 m |
| P max Maximálny príkon | 769 W |
| Max. teplota čerpanej kvapaliny | 110 °C |
| Max. prevádzkový tlak | 10 bar |
| Max. prúd motora | 3.4 A |
