MAGNA1 50-80 F / 99221334
MAGNA1 50-80 F / 99221334
Prehľad produktu
Grundfos MAGNA1 cirkulačné čerpadlo je jednoduchou voľbou pre spoľahlivú prácu. Vďaka vysokej energetickej efektívnosti spĺňa regulácie EuP 2015, čo zabezpečuje výrazné úspory elektrickej energie. Intuitívne a užívateľsky prívetivé ovládanie spolu s bezúdržbovým dizajnom robia z MAGNA1 ideálnu voľbu pre bežné potreby výkonu v aplikáciách, kde je požadovaná základná kontrola a monitorovanie systému.
Táto rada čerpadiel umožňuje jednoduché nastavenie, základnú kontrolu a monitorovanie. Vďaka konštrukcii s ponorným rotorom je čerpadlo bezúdržbové. MAGNA1 ponúka možnosť monitorovať čerpadlo cez výstup poruchového relé. Digitálny vstup štartu a stopu umožňuje diaľkové ovládanie. Čerpadlo komunikuje bezdrôtovo s aplikáciou Grundfos GO Remote a môže byť hlavné čerpadlo v kúrení aj chladení, vrátane aplikácií ako:
- zmiešavacie okruhy
- vykurovacie plochy
- vzduchotechnické plochy
- tepelný čerpadlový systém so zemným kolektorom
- malé chladiace aplikácie
Funkcie a vlastnosti
- Jednofázové čerpadlo s integrovaným ovládacím panelom.
- Teleso čerpadla dostupné v liatinovej a nerezovej verzii.
- Rotor vyrobený z uhlíkového kompozitu s nerezovým krytom a nosnou doskou.
- Hliníkové statorové teleso a vzduchom chladená výkonová elektronika.
- 4-pólový synchrónny permanentný magnetový motor s vyššou účinnosťou ako tradičný asynchrónny motor.
- Integrovaný frekvenčný menič pre riadenie otáčok čerpadla.
- Možnosť diaľkového ovládania a bezdrôtovej komunikácie cez app Grundfos GO Remote.
- Bezdotykové monitorovanie stavu čerpadla (výstup poruchového relé).
- Úsporný energetický index EEI 0,20, zaručujúci nízku spotrebu energie.
Inštalácia
Čerpadlo MAGNA1 je určené pre inštaláciu v prostredí s teplotou od 0 do 40 °C. Maximálny prevádzkový tlak je 10 bar. Pripojenie je štandardné podľa normy DIN, veľkosť pripojenia DN 50 s PN 6/10. Rúrkové pripojenie má dĺžku 240 mm. Vďaka robustnej konštrukcii a materiálom je vhodné pre rôzne aplikácie vykurovania a chladenia.
Použitie
MAGNA1 je vhodné pre použitie v zmiešavacích okruhoch, vykurovacích plochách, vzduchotechnike, systémoch zemného tepelného čerpadla a malých chladiacich aplikáciách. Čerpanou kvapalinou je voda so špecifikovaným rozsahom teplôt od -10 do 110 °C, pričom optimálna prevádzková teplota kvapaliny je 60 °C. Hustota kvapaliny je 983,2 kg/m³.
Technické parametre
| Názov produktu | MAGNA1 50-80 F |
|---|---|
| Objednacie číslo | 99221334 |
| Číslo EAN | 5712608943072 |
| Cena | EUR 2525 |
| Max. výtlačná výška | 80 dm |
| Trieda TF | 110 |
| Schválenia | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| Rozsah teploty okolia | 0 .. 40 °C |
| Maximálny prevádzkový tlak | 10 bar |
| Druh pripojenia | DIN |
| Veľkosť pripojenia | DN 50 |
| PN pre potrubnú prípojku | PN 6/10 |
| Pripojenie na prip. | 240 mm |
| Čerpaná kvapalina | Voda |
| Rozsah teploty kvapaliny | -10 .. 110 °C |
| Vybraná teplota kvapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983.2 kg/m³ |
| P1 max | 331 W |
| P1 min. | 20.91 W |
| Frekvencia | 50 / 60 Hz |
| Menovité napätie | 1 x 230 V |
| Minimálny odber prúdu | 0.22 A |
| I MAX | 1.48 A |
| Otáčky (n) | 3872 rpm |
| Krytie IP | X4D |
| Izolácia | F |
| Energia (EEI) | 0.20 |
| Čistá hmotnosť | 17.4 kg |
| Hrubá hmotnosť | 19.3 kg |
| Prepravné množstvo | 0.046 m³ |
| Krajina pôvodu | Nemecko (DE) |
| Tarifná klasifikácia č. | 84137030 |
| Environmentálne schválenia | CN ROHS, WEEE |
Použité materiály
- Teleso čerpadla: Šedá liatina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B)
- Obežné koleso: Kompozitný materiál
| Q max Maximálny prietok | 26 m3/hod |
| Napätie | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 8 m |
| P max Maximálny príkon | 331 W |
| Max. teplota čerpanej kvapaliny | 110 °C |
| Max. prevádzkový tlak | 10 bar |
| Max. prúd motora | 1.48 A |
