MAGNA1 65-120 F / 99221374
MAGNA1 65-120 F / 99221374
Prehľad produktu
Grundfos MAGNA1 obehové čerpadlo je jednoduchou voľbou pre spoľahlivý výkon. Vďaka vysokej energetickej účinnosti spĺňa normy EuP 2015, čo zabezpečuje výrazné úspory elektrickej energie. Intuitívne a užívateľsky priateľské rozhranie spolu s bezúdržbovým dizajnom robia z MAGNA1 ideálne obehové čerpadlo pre základné potreby výkonu v aplikáciách, kde sa požaduje základná regulácia a monitorovanie systému.
Týmto radom obehových čerpadiel je celý proces od nastavenia až po základnú reguláciu a monitorovanie veľmi jednoduchý. Čerpadlo je bezúdržbové vďaka svojej konštrukcii s kanálikovým rotorom. MAGNA1 umožňuje monitorovanie cez výstup poruchového relé. Digitálny vstup na štart a stop umožňuje diaľkové ovládanie čerpadla. Čerpadlo komunikuje bezdrôtovo cez aplikáciu Grundfos GO Remote.
MAGNA1 môže fungovať ako hlavné čerpadlo v aplikáciách vykurovania aj chladenia, vrátane:
- Mixovacie okruhy
- Vykurovacie plochy
- Klímovacie plochy
- Systémy tepelných čerpadiel využívajúcich geotermálnu energiu
- Malé chladničky a chladiace aplikácie
Jednofázové čerpadlo má ovládací panel integrovaný v kontrolnej skrinke. Teleso čerpadla je dostupné v prevedení z liatiny alebo nerezovej ocele. Kompozitný rotorový kanál je vyztužený uhlíkovými vláknami, ložisková doska a rotorové puzdro sú z nehrdzavejúcej ocele a statorová skriňa je z hliníka. Výkonová elektronika je chladená vzduchom.
Čerpadlo obsahuje 4-pólový synchronný motor s permanentnými magnetmi (PM motor), ktorý je charakteristický vyššou účinnosťou než konvenčný asynchrónny motor s klietkou. Rýchlosť čerpadla je riadená vstavaným frekvenčným meničom.
Technické parametre
| Názov produktu | MAGNA1 65-120 F |
|---|---|
| Objednacie číslo | 99221374 |
| Číslo EAN | 5712608943461 |
| Cena | EUR 3436 |
| Max. výtlačná výška | 120 dm |
| Trieda TF | 110 |
| Schválenia | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
Inštalácia
| Rozsah teploty okolia | 0 .. 40 °C |
|---|---|
| Maximálny prevádzkový tlak | 10 bar |
| Druh pripojenia | DIN |
| Veľkosť pripojenia | DN 65 |
| PN pre potrubnú prípojku | PN 6/10 |
| Pripojenie na prípojku | 340 mm |
Kvapalina
| Čerpaná kvapalina | Voda |
|---|---|
| Rozsah teploty kvapaliny | -10 .. 110 °C |
| Vybraná teplota kvapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983.2 kg/m³ |
Elektrické údaje
| P1 max | 774 W |
|---|---|
| P1 min. | 24.38 W |
| Frekvencia (f) | 50 / 60 Hz |
| Menovité napätie | 1 x 230 V |
| Minimálny odber prúdu | 0.26 A |
| Maximálny prúd (I MAX) | 3.42 A |
| Otáčky (n) | 3902 rpm |
| Krytie IP | X4D |
| Izolácia | F |
Materiály
| Teleso čerpadla | Šedá liatina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B) |
|---|---|
| Obežné koleso | Kompozit |
Ďalšie informácie
- Energetická trieda (EEI): 0.18
- Čistá hmotnosť: 21.4 kg
- Hrubá hmotnosť: 24.2 kg
- Prepravné množstvo: 0.057 m³
- Krajina pôvodu: Nemecko (DE)
- Environmentálne schválenia: CN ROHS, WEEE
- Tarifná klasifikácia č.: 84137030
| Q max Maximálny prietok | 46 m3/hod |
| Napätie | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 12 m |
| P max Maximálny príkon | 774 W |
| Max. teplota čerpanej kvapaliny | 110 °C |
| Max. prevádzkový tlak | 10 bar |
| Max. prúd motora | 3.42 A |
