MAGNA1 65-150 F / 99221375
MAGNA1 65-150 F / 99221375
Prehľad produktu
Grundfos MAGNA1 obežné čerpadlo predstavuje jednoduchú a efektívnu voľbu pre spoľahlivý výkon. Vďaka vysokej energetickej účinnosti spĺňa požiadavky EuP 2015, čo znamená významné úspory elektrickej energie. Intuitívne používateľské rozhranie a bezúdržbová konštrukcia robí z MAGNA1 ideálne čerpadlo pre základné potreby riadenia a monitorovania v aplikáciách vykurovania a chladenia.
Toto čerpadlo umožňuje jednoduché nastavenie, základnú kontrolu a monitorovanie. Vďaka konštrukcii s uzavretým rotujúcim dielom je bezúdržbové. MAGNA1 možno monitorovať prostredníctvom relé výstupu poruchy, a ovládať digitálnym vstupom štart/stop na diaľku. Čerpadlo komunikuje bezdrôtovo s aplikáciou Grundfos GO Remote.
Funkcie a použitie
MAGNA1 môže pracovať ako hlavné čerpadlo v rôznych systémoch vykurovania a chladenia, vrátane:
- miešacie slučky
- vykurovacie plochy
- klimatizačné plochy
- systémy geotermálnych tepelných čerpadiel
- malé chladivé aplikácie
Čerpadlo je vybavené 4-pólovým synchronným permanentným magnetovým motorom, ktorý je efektívnejší než bežné asynchrónne motory. Rýchlosť motoru je riadená integrovaným meničom frekvencie.
Inštalácia
- Prevádzková teplota prostredia: 0 až 40 °C
- Maximálny prevádzkový tlak: 10 bar
- Druh pripojenia: DIN
- Veľkosť pripojenia: DN 65
- PN pre potrubnú prípojku: PN 6/10
- Vzdialenosť pripojenia: 340 mm
Technické parametre
| Názov produktu | MAGNA1 65-150 F |
|---|---|
| Objednacie číslo | 99221375 |
| Číslo EAN | 5712608943478 |
| Max. výtlačná výška | 150 dm |
| Trieda TF | 110 |
| Schválenia | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| Rozsah teploty okolia | 0 .. 40 °C |
| Maximálny prevádzkový tlak | 10 bar |
| Druh pripojenia | DIN |
| Veľkosť pripojenia | DN 65 |
| PN pre potrubnú prípojku | PN 6/10 |
| Pripojenie na prip. | 340 mm |
| Čerpaná kvapalina | Voda |
| Rozsah teploty kvapaliny | -10 .. 110 °C |
| Vybraná teplota kvapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983.2 kg/m³ |
| P1 max | 1263 W |
| P1 min. | 30.7 W |
| Frekvencia | 50 / 60 Hz |
| Menovité napätie | 1 x 230 V |
| Minimálny odber prúdu | 0.31 A |
| Maximálny odber prúdu (I MAX) | 5.53 A |
| Otáčky (n) | 4364 rpm |
| Krytie IP | X4D |
| Izolácia | F |
| Energetická trieda (EEI) | 0.18 |
| Čistá hmotnosť | 24.5 kg |
| Hrubá hmotnosť | 26.9 kg |
| Prepravné množstvo | 0.057 m³ |
| Fínčina | 4615215 |
| Environmentálne schválenia | CN ROHS, WEEE |
Použité materiály
- Teleso čerpadla: Šedá liatina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B)
- Obežné koleso: Kompozit
- Kompozitný rotorový kanister vyztužený uhlíkovými vláknami
- Ložisková doska a rotorový plášť z nehrdzavejúcej ocele
- Statorové púzdro z hliníka
- Výkonová elektronika chladená vzduchom
| Q max Maximálny prietok | 55 m3/hod |
| Napätie | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 15 m |
| P max Maximálny príkon | 1263 W |
| Max. teplota čerpanej kvapaliny | 110 °C |
| Max. prevádzkový tlak | 10 bar |
| Max. prúd motora | 5.53 A |
