MAGNA1 80-100 F / 99221408
MAGNA1 80-100 F / 99221408
Prehľad
Grundfos MAGNA1 80-100 F je jednoduché riešenie pre efektívnu cirkuláciu. Vysoká energetická účinnosť zaručuje súlad s normami EuP 2015 a významné úspory elektrickej energie. S intuitívnym a užívateľsky priateľským ovládacím panelom a bezúdržbovou konštrukciou je MAGNA1 ideálnym riešením pre základné potreby výkonu tam, kde je potrebná základná kontrola a monitorovanie systému.
Čerpadlo je navrhnuté pre jednoduché nastavenie, základnú kontrolu a monitorovanie. Vďaka technológii canned-rotor je bezúdržbové, umožňuje monitorovanie cez výstup poruchového relé a diaľkové ovládanie štartu a zastavenia. Komunikuje bezdrôtovo s aplikáciou Grundfos GO Remote. Využiteľné je ako hlavné čerpadlo v kúrení aj chladení, napríklad:
- miesiace okruhy
- vykurovacie plochy
- klimatizačné plochy
- systémy so zemnými tepelnými čerpadlami
- malé chladiace aplikácie
Jednofázové čerpadlo má integrovaný ovládač a panel v riadiacej krabici. Teleso je dostupné v liatinovom alebo nerezovom prevedení, s kompozitnou rotorovou nádobou, ložiskovou doskou a rotorovou fóliou z nehrdzavejúcej ocele a statorom z hliníka. Elektronika je chladená vzduchom.
Obsahuje 4-pólový synchronný motor s permanentnými magnetmi (PM motor), ktorý má vyššiu účinnosť ako bežné motory. Rýchlosť je regulovaná integrovaným frekvenčným meničom.
Technické parametre
| Názov produktu | MAGNA1 80-100 F |
|---|---|
| Objednacie číslo | 99221408 |
| Číslo EAN | 5712608943805 |
| Max. výtlačná výška | 100 dm |
| Trieda TF | 110 |
| Schválenia | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| Rozsah teploty okolia | 0 .. 40 °C |
| Maximálny prevádzkový tlak | 6 bar |
| Druh pripojenia | DIN |
| Veľkosť pripojenia | DN 80 |
| PN pre potrubnú prípojku | PN 6 |
| Pripojenie na prip. | 360 mm |
| Čerpaná kvapalina | Voda |
| Rozsah teploty kvapaliny | -10 .. 110 °C |
| Vybraná teplota kvapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983.2 kg/m³ |
| P1 max | 1014 W |
| P1 min. | 30.7 W |
| Frekvencia | 50 / 60 Hz |
| Menovité napätie | 1 x 230 V |
| Minimálny odber prúdu | 0.31 A |
| I MAX | 4.45 A |
| Otáčky (n) | 3242 rpm |
| Krytie IP | X4D |
| Izolácia | F |
| Energia (EEI) | 0.19 |
| Čistá hmotnosť | 29.7 kg |
| Hrubá hmotnosť | 32.5 kg |
| Prepravné množstvo | 0.071 m³ |
| Environmentálne schválenia | CN ROHS, WEEE |
Použité materiály
| Teleso čerpadla | Šedá liatina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B) |
|---|---|
| Obežné koleso | Kompozit |
| Rotorová nádoba: uhlíkové vlákno zosilnená kompozitná konštrukcia, ložisková doska a rotorová fólia z nehrdzavejúcej ocele, statorové púzdro z hliníka | |
| Q max Maximálny prietok | 55 m3/hod |
| Napätie | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 10 m |
| P max Maximálny príkon | 1014 W |
| Max. teplota čerpanej kvapaliny | 110 °C |
| Max. prevádzkový tlak | 6 bar |
| Max. prúd motora | 4.45 A |
