MAGNA1 80-80 F / 99221407
MAGNA1 80-80 F / 99221407
Prehľad produktu
MAGNA1 80-80 F je cirkulačné čerpadlo Grundfos, ktoré ponúka jednoduché a energeticky efektívne riešenie pre bežné aplikácie. V súlade s normami EuP 2015 zabezpečuje značné úspory elektrickej energie. Vďaka intuitívnemu a používateľsky priateľskému rozhraniu a bezúdržbovému prevedeniu je ideálnou voľbou pre základné výkony a požiadavky na riadenie a monitorovanie systému.
Čerpadlo je navrhnuté tak, aby jednoduché nastavenie, základné riadenie a monitorovanie boli dostupné každému. Vďaka konštrukcii s utesneným rotorom je bezúdržbové. Umožňuje monitorovanie cez výstup poruchového relé a diaľkové ovládanie štartu a zastavenia. Komunikuje bezdrôtovo s aplikáciou Grundfos GO Remote na mobilných zariadeniach. Môže byť použité ako hlavné čerpadlo v systémoch vykurovania aj chladenia, vrátane:
- miešacích slučiek
- vykurovacích plôch
- plôch pre klimatizáciu
- systémov so zemným tepelným čerpadlom
- malých chladiacich aplikácií
MAGNA1 je jednofázové čerpadlo, v ktorom je ovládací panel a riadiaci systém integrovaný do ovládacej skrinky. Teleso čerpadla je dostupné z liatiny alebo nerezovej ocele. Rotor je vyrobený z uhlíkových vlákien, nosná doska a kryt rotora z nerezovej ocele a statorové teleso hliníkové. Elektronika je chladená vzduchom.
Čerpadlo obsahuje 4-pólový synchronný motor s permanentným magnetom, ktorý je účinnejší než klasické asynchrónne motory. Rýchlosť čerpadla je riadená integrovaným meničom frekvencie.
Technické parametre
| Názov produktu | MAGNA1 80-80 F |
|---|---|
| Objednacie číslo | 99221407 |
| Číslo EAN | 5712608943799 |
| Max. výtlačná výška | 80 dm |
| Trieda TF | 110 |
| Schválenia | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| Rozsah teploty okolia | 0 .. 40 °C |
| Maximálny prevádzkový tlak | 6 bar |
| Druh pripojenia | DIN |
| Veľkosť pripojenia | DN 80 |
| PN pre potrubnú prípojku | PN 6 |
| Pripojenie na prípojku | 360 mm |
| Čerpaná kvapalina | Voda |
| Rozsah teploty kvapaliny | -10 .. 110 °C |
| Vybraná teplota kvapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983.2 kg/m³ |
| Max. príkon (P1 max) | 715 W |
| Min. príkon (P1 min.) | 26.32 W |
| Frekvencia | 50 / 60 Hz |
| Menovité napätie | 1 x 230 V |
| Minimálny odber prúdu | 0.28 A |
| Maximálny odber prúdu (I MAX) | 3.14 A |
| Otáčky (n) | 2895 rpm |
| Krytie IP | X4D |
| Izolácia | F |
| Energetická trieda (EEI) | 0.20 |
| Čistá hmotnosť | 28.7 kg |
| Hrubá hmotnosť | 31.5 kg |
| Prepravné množstvo | 0.071 m³ |
| Environmentálne schválenia | CN ROHS, WEEE |
Materiály
- Teleso čerpadla
- Šedá liatina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B)
- Obežné koleso
- Kompozitný materiál
| Q max Maximálny prietok | 48 m3/hod |
| Napätie | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 8 m |
| P max Maximálny príkon | 715 W |
| Max. teplota čerpanej kvapaliny | 110 °C |
| Max. prevádzkový tlak | 6 bar |
| Max. prúd motora | 3.14 A |
