MAGNA1 50-60 F / 99221333
MAGNA1 50-60 F / 99221333
Prehľad
Grundfos MAGNA1 cirkulačné čerpadlo je jednoduchou voľbou pre spoľahlivú a energeticky efektívnu prevádzku. Vďaka vysokej energetickej účinnosti spĺňa normy EuP 2015, čo prináša výrazné úspory elektrickej energie. Intuitívne užívateľské rozhranie a bezúdržbová konštrukcia robia z MAGNA1 ideálne riešenie pre základné výkonové potreby s možnosťou systému jednoduchého ovládania a monitorovania.
Od nastavenia až po základnú kontrolu sú všetky úkony jednoduché. Vďaka konštrukcii s kanálikovým rotorom je čerpadlo bezúdržbové. MAGNA1 umožňuje monitorovanie pomocou výstupu poruchového relé a diaľkové ovládanie štart/stop digitálnym vstupom. Komunikuje bezdrôtovo s aplikáciou Grundfos GO Remote. Môže byť použitý ako hlavné čerpadlo v systémom vykurovania a chladenia, vrátane:
- miesiace okruhy
- vykurovacie plochy
- klimatizačné plochy
- zemné tepelné čerpadlá
- malé chladiace aplikácie
MAGNA1 je jednofázové čerpadlo, ktoré integruje ovládací panel priamo v riadiacej skrinke. Teleso je dostupné v liatinovej aj nerezovej verzii. Rotor je kompozitný, zosilnený uhlíkovými vláknami, ložisková doska a obloženie rotora sú z nehrdzavejúcej ocele a statorové púzdro je vyrobené z hliníka. Elektronika je chladená vzduchom.
Čerpadlo využíva 4-pólový synchronný permanentný magnetový motor s vyššou účinnosťou a integrovaný frekvenčný menič umožňujúci reguláciu otáčok.
Technické parametre
| Názov produktu | MAGNA1 50-60 F |
|---|---|
| Objednacie číslo | 99221333 |
| Číslo EAN | 5712608943065 |
| Max. výtlačná výška | 60 dm |
| Trieda TF | 110 |
| Schválenia | CE, VDE, EAC, MOROCCO, UKCA, TSE, RCM, UkrSEPRO |
| Model | C |
| Rozsah teploty okolia | 0 .. 40 °C |
| Maximálny prevádzkový tlak | 10 bar |
| Druh pripojenia | DIN |
| Veľkosť pripojenia | DN 50 |
| PN pre potrubnú prípojku | PN 6/10 |
| Pripojenie na prip. | 240 mm |
| Čerpaná kvapalina | Voda |
| Rozsah teploty kvapaliny | -10 .. 110 °C |
| Vybraná teplota kvapaliny | 60 °C |
| Hustota | 983.2 kg/m³ |
| P1 max | 252 W |
| P1 min. | 20.91 W |
| Frekvencia (f) | 50 / 60 Hz |
| Menovité napätie | 1 x 230 V |
| Minimálny odber prúdu | 0.22 A |
| I MAX | 1.15 A |
| Otáčky (n) | 3370 rpm |
| Krytie IP | X4D |
| Izolácia | F |
| Energia (EEI) | 0.20 |
| Čistá hmotnosť | 17.4 kg |
| Hrubá hmotnosť | 19.3 kg |
| Prepravné množstvo | 0.046 m³ |
| Fínčina | 4615193 |
| Krajina pôvodu | Nemecko (DE) |
| Tarifná klasifikácia č. | 84137030 |
| Environmentálne schválenia | CN ROHS, WEEE |
Použité materiály
- Teleso čerpadla: Šedá liatina (EN 1561 EN-GJL-250, ASTM A48-250B)
- Obežné koleso: Kompozit
- Rotor: Kompozit zosilnený uhlíkovými vláknami
- Ložisková doska a obloženie rotora: Nerezová oceľ
- Statorové púzdro: Hliník
| Q max Maximálny prietok | 24 m3/hod |
| Napätie | 230 V |
| H max Výtlačna výška | 11 m |
| P max Maximálny príkon | 252 W |
| Max. teplota čerpanej kvapaliny | 110 °C |
| Max. prevádzkový tlak | 10 bar |
| Max. prúd motora | 1.15 A |
